Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

  • 6 Aralık 2019 / 20:00 / Salon 6 
  • 11 Aralık 2019 / 17:00 / Salon 2 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  • Emin Alper


   Emin Alper ( Ermenek, 1974) Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi ve tarih lisans eğitimi aldı. Türk Modern Tarihi yüksek lisansı yaptı. İlk uzun metrajı Tepenin Ardı (2012) Berlin Film Festivali Forum bölümünde gösterildi ve Caligari Film Ödülü kazandı. İkinci uzun metrajı, Abluka, Venedik’te prömiyerini yaptı ve jüri özel ödülü kazandı. Alper, sinema kariyerinin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde modern tarih dersi vermektedir.


   He studied economics and history at Boğaziçi University. His first long legth film, Behind the Hill (2012) was screened at the Berlin Film Festival Forum and won the Caligari Film Award. His second long legth film, The Blockade, premiered in Venice and won a special jury award. Apart from his cinema career, Alper teaches modern history at the Institute of Social Sciences, Istanbul Technical University. 

Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org