Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

  • 9 Aralık 2019 / 19:00 / Salon 2 
  • 9 Aralık 2019 / 19:00 / Salon 3 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  • Bong Joon- Ho ( Güney Kore, 1969 )

   Bong Joon- Ho ( Güney Kore, 1969 ) Sosyoloji eğitimi alan Joon-Ho, Barking Dogs Never Bite isimli ilk uzun metraj filmi ile Fipresci ödülü kazandı. Sonraki filmi Memories of Murder (2004) ile San Sebastian’da En İyi Yönetmen ödülü kazandı. Cannes Film Festivali Yönetmenlerin Onbeş Günü bölümünde gösterilen filmi The Host’tan (2006) iki yıl sonra çektiği Shaking Tokyo (2008) ile Cannes Ana Yarışma bölümünde yarıştı. Yönetmenin 2009’da çektiği Mother Cannes Belirli Bir Bakış bölümünde gösterildi ve birçok uluslararası festivalden ödül ile döndü.


   Joon- Ho, who studied Sociology, is awarded with his first long-length film Barking Dogs Never Bite. He won San Sebastian award with his later film Memories of Murder(2004) as the Best Director. He competed in the Cannes Main Contest with his film Shaking Tokyo (2008) which he shoot two years later from The Host (2006), which was showed in Cannes Film Festival, 15 Days of Directors. Mother which he shoot in 2009 was presented in the part A Certain Look  in Cannes and received an award in many international festivals.Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org