Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

  • 10 Aralık 2019 / 13:00 / Salon 2 
  • Emirgan AVM Cinemaximum


  • Ingmar Bergman (İsveç, 1918) 


   Sert bir Luteryan papazın oğlu olarak sıkı disiplin altında yetiştirildi. Çocukluğunun sarsıcı deneyimleri tiyatro ve film yönetmeni olarak gerçekleştirdiği eserlerinde belirgin bir rol oynayacaktır. Edebiyat ve sanat eğitimi aldığı Stockholm Üniversitesi’nde oyuncu ve yönetmen olarak tiyatro yapımlarında yer aldı ve mezun olduktan sonra stajyer yönetmen olarak bir Stockholm tiyatrosunda çalışmaya başladı. 1941’de senaryo redaktörü olarak İsveç Film Endüstrisi’ne girdi. Gençliğin tipik sorunlarını, düş kırıklıklarını ve İsveç toplumundaki kuşaklar arası uçurumu konu edinirler. Tanrı ve Şeytan, Ölüm ve Yaşam gibi Bergman’a acı çektiren felsefi ve ahlaki sorunlar gelecekteki birçok filminde yer alacaktır. Kadınların içsel dünyası da Bergman filmlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ingmar Bergman 30 Temmuz 2007’de İsveç’te öldü.


   The son of a Lutheran pastor, he was raised under strict discipline. The traumatic experiences of his childhood were later to play a significant role in his work as a stage and film director. He became involved in stage production, as an actor and director, at the University of Stockholm, where he studied literature and art. After graduation he became a trainee-director at a Stockholm theatre. He entered the Swedish film industry in 1941 as a script redactor. God and Devil, Life and Death are the philosophical and ethical questions that were to torment Bergman in many of his future films. The inner world of women remained an integral part of the Bergman theme in many films. He died in July 30, 2007 in Sweden.

Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org