Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

  • 9 Aralık 2019 / 17:00 / Salon 2 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  • Alaa Eddine Aljem ( Fas, 1988 )  


   Eğitimini ESAV Marakeş ve INSAS Brüksel’de gören Alaa Eddine Aljem, film festivallerinde övgüyle bahsedilen ve Fas Ulusal Film Festivali’nde Kritik, Senaryo ve Büyük Ödülü kazanan ‘The Desert Fish’ (2015) dahil olmak üzere çok sayıda kısa filmin yönetmenliğini yapmıştır. ‘The Unknown Saint’ Aljem’in uzun metraj çıkış filmidir. Bu projeyle birlikte Aljem Locarno Festivali’nde Open Doors Lab’e katılmış ve ICAM ödülünü kazanmıştır. Aljem aynı zamanda 2016 yılında  La Fabrique des Cinémas du Monde Cannes ve Sundance Senaryo Yazarları Lab’ine katılmıştır. 2016 yılında Alaa’ya ‘Screen International’ tarafından Yarının Beş Arap Yıldızı ismi verilmiştir.


   Trained at ESAV Marrakech and INSAS in Brussels, Alaa Eddine Aljem directed several short films, among them ‘The Desert Fish’ (2015), which gained great acclaim in the film festival circuit and took the Critics, Screenwriting and Grand Prize at the Moroccan National Film Festival. ‘The Unknown Saint’ is Aljem’s debut feature. With this project, Aljem participated in the Open Doors Lab at the Locarno Festival, where it won the ICAM award. Aljem also took part in La Fabrique des Cinémas du Monde in Cannes in 2016, and in the Sundance Screenwriters’ Lab. In 2016, Alaa was named by ‘Screen International’ as one the Five Arab Stars of Tomorrow.

Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org