Slide Left Slide Right


Seans ve salon bilgileri:

  • 18 Ekim 2020 / 20:00 / Salon 1 
  • 22 Ekim 2020 / 17:15 / Salon 1 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  • Genç bir adam olan Hayati, Anadolu'nun bir kasabasında edebiyat öğretmenliği yapmaktadır. Hayati'ni babası, henüz o 6 yaşında bir çocukken intihar eder. Hayati, yetişkin bir adam olana kadar babasının intiharının gerçek nedenini bilmez. Babası darbe sırasında haksız yere işkence görüp ölen arkadaşına yardım edemediği için intihar etmiştir ve Hayati'nin bunları öğrenmesi hayat ile olan tüm bağının kopmasına neden olur.


   Hayati, a young man, works as a literature teacher in a town in Anatolia. Hayati's father commits suicide when he was only 6 years old. Hayati does not know the true reason for his father's suicide until he becomes a grown man. His father committed suicide because he could not help his friend who died after he was unfairly tortured during the coup. After learning this fact, Hayati has lost his connection with life.


   Yönetmen/Director: Faysal Soysal

   Senaryo/ Screen Writer: Faysal Soysal

   Yapımcı/ Producer: Faysal Soysal, Ali Noori Oskouie

   Görüntü Yönetmeni/ Cinematographer: Vedat Özdemir

   Kurgu/ Editor: Mostafa Kherghehpoosh

   Oyuncular/ Cast: Sezin Akbaşoğulları, Rıza Akın, Şebnem Dilligil, Kübra Kip

Duyurular
Duyurular

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı pandemi kuralları çerçevesinde salonlarda sosyal mesafe kuralları uygulanmaktadır tüm gösterimlerde maske takmak zorunludur.


Salon kontenjanı maksimum 97 kişi ile sınırlıdır.


MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org