Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:


  • 7 Aralık 2019 / 13:00 / Salon 3 
  • 12 Aralık 2019 / 13:00 / Salon 2 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  Kıvılcım Akay

  Kıvılcım Akay ( İzmir, 1986 ) 2008 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu. 2009-2011 yılları arasında reklam sektöründe marka yöneticisi ve metin yazarı olarak yer aldı. 2011 yılında Akay Film’i kurdu. Türkiye'nin ilk moda belgeseli olan "Modanın 100 Yılı" (TV serisi) ve "Dileğim Barış Olsun" belgesellerinin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. Yönetmenliğini yaptığı "Amina", ilk uzun metrajlı belgeselidir. Yönetmenlik ve yapımcılığın yanı sıra, çağdaş sanat alanında da çalışmalarını sürdürmektedir.


  In 2008, she graduated from Akdeniz University, Faculty of Fine Arts, Department of Cinema and Television. Between 2009-2011, she took part in advertising sector as a brand manager and copywriter. In 2011, she founded “Akay Film”.  She directed and produced Turkey's first fashion documentary called "100 Years of Fashion" (TV series) and "Be My wish you peace"May My Wish Is To Be Peace” documentaries. "Amina" is his first long length documentary. In addition to directing and producing, she continues to work in the field of contemporary art.


Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org