Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

  • 10 Aralık 2019 / 15:00 / Salon 2 
  • 12 Aralık 2019 / 15:00 / Salon 2 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  Ali Abbasi ( İran, 1981 ) 

  Ali Abbasi, Farsça yayınlanmış birçok kısa hikâye ile birlikte edebiyat temeli olan bir yönetmen. 2007’de Mimarlık bölümünden lisansını tamamlayan Abbasi ardından, Danimarka Film Okuluna girdi ve yönetmenlik eğitimi aldı. Ali’nin İlk filmi Shelley, 2016 Berlinale’nin Panorama bölümünde ilk kez gösterildi.


  Ali Abbasi has a background in literature with several short stories published in Persian. In 2007, Ali graduated with a BA in architecture and subsequently enrolled at the National Film School of Denmark, where he studied directing. Ali’s First feature Shelley premiered in the Panorama section of the 2016 Berlinale.

Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org