Slide Left Slide Right


Seans ve salon bilgileri:

    • 17 Ekim 2020 / 17:15 / Salon 1 
    • 21 Ekim 2020 / 17:15 / Salon 1 
    • Emirgan AVM Cinemaximum


    Maryam, Suudi Arabistan’ın küçük bir kasabasındaki klinikte doktor olan genç bir kadındır. Çalıştığı yerin yollarının bozuk olması, Maryam’ın hastaları tedavi etmesini zorlaştırır. Bir gün şehir dışına çıkması gerektiğinde bir erkeğin imzası olması gerekçesi ile seyahat etmesine izin verilmemesi Maryam’ın harekete geçmesine neden olur. Kadın olduğu için birçok şeyden mahrum kalmak zorunda kalan Maryam, belediye başkanlığına aday olmaya karar verir. Toplumda fark yaratmaya çalışan Maryam, kadınların maruz kaldığı toplumsal baskıyı yıkmak, toplumsal cinsiyet kodlarını değiştirmek için mücadeleye girişir.


    Maryam is a young woman who is a doctor at a clinic in a small town in Saudi Arabia. The bad roads of the place where she works makes it difficult for Maryam to treat patients. When she needs to go out of town one day, the fact that a woman is not allowed to travel without a man’s signature causes Maryam to take action. Maryam decides to run for a mayor. Trying to make a difference in the society, Maryam struggles to break down the social oppression women are subjected to and to change the gender roles.

Duyurular
Duyurular

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı pandemi kuralları çerçevesinde salonlarda sosyal mesafe kuralları uygulanmaktadır tüm gösterimlerde maske takmak zorunludur.


Salon kontenjanı maksimum 97 kişi ile sınırlıdır.


MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org