Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

  • 10 Aralık 2019 / 19:00 / Salon 2 
  • 10 Aralık 2019 / 19:00 / Salon 3 
  • 13 Aralık 2019 / 15:00 / Salon 2 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  Pedro Almadovar

  Pedro Almadovar ( İspanya, 1949 ) En ünlü İspanyol yönetmenlerde Almodovar, 24 Eylül 1949'da İspanya'da doğdu. 1980 yapımı ilk uzun metrajlı filmi, "Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón" farklı eleştiriler aldı. "Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar" filmini çektiği 1988 yılında ise Almodovar, orijinal ve dahi bir yönetmen olarak nitelendirildi. Günğmüzde hala bu ünvanını koruyan yönetmen, En İyi Yabancı Film Akademi Ödülü ve En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü sahibidir. Julieta, İçinde Yaşadığım Deri, Dönüş, Konuş onunla, Annem hakkında her Şey gibi ünlü filmleri çekmiş ve yazmıştır. Filmlerinde genellikle güçlü renkler, kuvvetli bir dekor, feminizm ve kompleks anlatımlar göze çarpmaktadır.


  Almadovar, one of the most well-known Spanish directors was born on 24 October in 1949, Spain. His first long-length film "Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón" received different criticisms. In the year he shoot the film “ Women on the Edge of a Hit of Nerves”, he is described as an original and a genius. Today, he has this caption and awarded with The Academy Awards for The Best Foreign Film and The Best Original Screenplay. The popular films; Julieta, The Skin I live in, Return, Speak to Him, Everything About My Mother. In his films, generally powerful colors, strong setting, feminism and comlex expressions draw attention.  


Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org