Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

  • 8 Aralık 2019 / 15:00 / Salon 2 
  • 11 Aralık 2019 / 17:00 / Salon 3 
  • Emirgan AVM Cinemaximum

  Eylem Kaftan ( İstanbul, 1964 )

  Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ve Toronto'da York Üniversitesi'nde sinema alanında mastır yaptı. 

  1999 yılından beri belgeseller yapan Kaftan'ın ilk belgeseli 'Bak Devlet Baba' isimli, 17 Ağustos Marmara depremiyle ilgili yaptığı belgesel. 2000 yılında Montreal'e yerleşen Kaftan National Film Board sponsorluğunda Vendetta Song / İsmi Güzide filmini yaptı. Bunun dışında Kaftan Kanada'da kalma mücadelesi veren Cezayirli mültecilerle ilgili 'Bledi, Evimiz Burası' isimli filmini Malcolm Guy ile birlikte 2006 yılında tamamladı. Kaftan belgesel projeleri dışında pek çok kısa filme yönetmen ve editör olarak imza attı. Yönetmenliğin yanı sıra öykü, roman, senaryo ve şiir yazıyor.


  Eylem Kaftan completed a B.A. in Philosophy at Boğaziçi University in Istanbul. She then continued a Masters program at İstanbul Bilgi University in Cinema and TV. She completed another Masters program in film and video at York University. Her first documentary, Faultlines, investigates the aftermath of the earthquake which hit Turkey in 1999. 


Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org