Slide Left Slide Right


Seans ve salon bilgileri:

  • 18 Ekim 2020 / 14:45 / Salon 1 
  • 20 Ekim 2020 / 12:15 / Salon 1 
  • Emirgan AVM Cinemaximum


  Anadolu halk ozanlarının doğaçlama hikaye anlatma geleneğinin izlerini süren sinemacı Reis Çelik, doğaçlama bir sinema örneği ortaya koymak için Ardahan ilinin Çıldır kasabasına doğru yola çıkar; yanında film ekibi diyebileceğimiz tek insan ise oyuncu Tuncel Kurtiz'dir. Ellerinde, inat kavramından başka herhangi bir senaryo da yoktur.

  Following the traces of the tradition of improvised storytelling of Anatolian folk poets, filmmaker Reis Çelik sets out for Çıldır town in Ardahan province to create an example of improvised cinema; The only person we can call the movie crew is the actror Tuncel Kurtiz. They don't have any scenario other than the concept of stubbornness.  Yönetmen/Director: Reis Çelik

  Yapımcı/Producer: Reis Çelik

  Oyuncular/Cast: Tuncel Kurtiz

Duyurular
Duyurular

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı pandemi kuralları çerçevesinde salonlarda sosyal mesafe kuralları uygulanmaktadır tüm gösterimlerde maske takmak zorunludur.


Salon kontenjanı maksimum 97 kişi ile sınırlıdır.


MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org