Slide Left Slide Right

Seans ve salon bilgileri:

    • 8 Aralık 2019 / 13:00 / Salon 2 
    • Emirgan AVM Cinemaximum

    Ali Aydın ( İstanbul, 1981 )

    Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi'nde okuyup video sanatına gönül verse de sonradan sinema galip geliyor ve kimi dizi, film setlerinde asistan olarak çalışıyor. Setlerde film çekmenin zorluğunu görüp biraz hayal kırıklığı yaşıyor, ama içindeki son umutla Küf'ün senaryosunu yazıyor. Sonrasında Yeni Sinemacılar'dan yapımcı Sevil Demirci ile tanışması Küf'ün hayata geçirilmesindeki önemli bir eşik. Yönetmen koltuğuna ilk defa Küf'ü (2012) çekmek için oturuyor. Yönetmen bu filmi ile Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı ödülüne layık görülüyor. 

    Although he studied at Yildiz Technical University Art Management and devoted himself  to digital art, cinema was the winner and he worked as an assistant in some TV series. He is a little disappointed to see the difficulty of filming on sets, but with the last hope in him, he writes Mold's script. Afterwards, his meeting with producer Sevil Demirci from Yeni Sinemacılar was an important step to make Mold come to realize. He sits in his director chair for the first time to shoot  Mold (2012). The director received the Lion of the Future award at the Venice Film Festival for this film. 


Duyurular
Duyurular

Program çok yakında...

MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org