Slide Left Slide Right


Seans ve salon bilgileri:

  • 18 Ekim 2020 / 17:15 / Salon 1 
  • 20 Ekim 2020 / 17:15 / Salon 1 
  • Emirgan AVM Cinemaximum


   Ölü Ekmeği, geleneksel müziğin ustası olmanın hayalini kuran küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor. İklim şartları nedeniyle ağaçların meyve vermediği ücra bir bölgede yaşayan bir çocuk, Türk geleneksel müziği sanatçısı olmayı hayal eder. Bu sırada öğretmeni ile birlikte yolculuğa çıkan çocuk, genç bir kıza bir elma getireceğine dair söz verir.


   Dead Bread tells the story of a little boy who dreams of becoming a master of traditional music. A child living in a remote area where trees do not bear fruit due to the climatic conditions dreams of becoming a Turkish traditional music artist. Meanwhile, the boy traveling with his teacher promises to bring an apple to a young girl.


   Yönetmen/Director: Reis Çelik

   Senaryo/Screen Writer: Reis Çelik

   Yapımcı/Producer: Dilek Aydın, Anıl Çelik

   Görüntü Yönetmeni/Cinematographer: Candan Murat Özcan

   Kurgu/Editor: Mesut Ulutaş, Reis Çelik

   Oyuncular/Cast: Tarkhan Omarov, Ziyaddin Aliyev, Silan Düzdaban

Duyurular
Duyurular

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı pandemi kuralları çerçevesinde salonlarda sosyal mesafe kuralları uygulanmaktadır tüm gösterimlerde maske takmak zorunludur.


Salon kontenjanı maksimum 97 kişi ile sınırlıdır.


MFO

MARDİN FİLM OFİSİ
MFO

Mardin Film Ofisi, Mardin’in ulusal ve uluslararası bir film çekim mekanı olarak tanıtılmasını ve sürdürülebilir bir sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür.  


Mardin Film Ofisi, dürüst bir arabulucu yaklaşımıyla film çekim mekanları ve halkın ihtiyaçlarıyla film prodüksiyonlarının hedeflerine ulaşmaları için yerel çözüm ortaklığı sunar. Mardin Film Office is a not-to-profit organization aims to promote Mardin locally and internationally as a filming location and to contribute development of sustainable cinema culture in Mardin.


Mardin Film Office follows an honest intermediary approach providing an effective advocacy for resident's concerns about filming and balance these against what film productions need to achieve their goals.


Mardin Film Ofisi

www.mardinfilmofisi.org